Publiczna Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Chomentowie Puszcz

26-640, Skaryszew ul. Ogrodowa 1

E-mail: psp.chomentow@onet.eu

Spektakl pt. Mity greckie

27 kwietnia 2016 r. uczniowie klas IV-VI obejrzeli w Resursie Obywatelskiej w Radomiu spektakl pt. Mity greckie przygotowany przez  Wrocławski Teatr Edukacji ,,Artenes".

Do starożytnej Hellady widzowie przenieśli się wraz z całą plejadą mitycznych bogów, herosów, tytanów oraz innych bohaterów. Spotkali tam między innymi Zeusa, Hefajstosa, Prometeusza i Pandorę, Tezeusza i Ariadnę. Przewodniczką po antycznym świecie była Pallas Atena- patronka miast, mądrości i umiejętności, która spektakularnie wydostała się z głowy władcy Olimpu.

Na to wspaniałe widowisko złożyły się nie tylko profesjonalna gra aktorska i dowcipny język bohaterów, ale również doskonale dobrana muzyka, piękna scenografia oraz znakomite efekty świetlne i dźwiękowe. Spektakl bardzo podobał się uczniom i nauczycielom. Rytmiczne dźwięki Zorby jeszcze długo brzmiały w naszych uszach...