Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start

Strona główna

 

Uroczczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016 odbędzie się 24.06.2016 o godzinie 1000.

 

 

Udanego Wypoczynku

Artykuły

Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2015/2016

2016-06-24

            24 czerwca 2016 roku w całej Polsce odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/ 2016. W całym kraju panował też niewyobrażalny upał- słupki rtęci wskazywały ponad 30oC!

W związku z tym tegoroczna uroczystość zakończenia roku szkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej w Chomentowie Puszcz nie odbyła się w sali gimnastycznej, lecz na zewnątrz- w naszym niewielkim parku przed budynkiem szkolnym. Gospodarze spotkania- klasa VI, w pięknych okolicznościach przyrody złożyli ślubowanie oraz zaprezentowali program artystyczny, który wszystkim  bardzo się spodobał. Tego dnia uczniowie odebrali z rąk pani dyrektor nagrody nie tylko za wzorowe wyniki w nauce, lecz także za osiągnięcia sportowe, udział w różnego rodzaju konkursach szkolnych, jak również działaniach na rzecz ochrony środowiska ( zbiórka makulatury,  baterii). Za całoroczną współpracę i wsparcie pani dyrektor podziękowała również wszystkim rodzicom, którzy aktywnie pracowali w radach oddziałowych lub po prostu pomagali w realizacji wielu przedsięwzięć podejmowanych w naszej placówce  w minionym roku szkolnym. Serdeczne podziękowania zostały złożone również na ręce zaproszonych gości- radnego pana Tomasza Kiciora oraz dyrektora Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Skaryszewie- pana Mirosława Sienkiewicza, który jak zawsze czymś nas zaskoczył. Tym razem pan dyrektor przybył do naszej szkoły z prezentami dla trzech uczennic uczęszczających przez cały rok na bezpłatne zajęcia nauki gry na gitarze. Dziewczęta w nagrodę za systematyczną, aktywną pracę otrzymały własne instrumenty- wspaniałe gitary!!! Od teraz będą mogły w domu doskonalić swoje umiejętności, które zaprezentowały już podczas festynu rodzinnego.

Kiedy dzieci odebrały swoje cenzurki, w szkole zapanowała cisza. Letnia aura wprowadziła uczniów w wakacyjny czas beztroski

i odpoczynku...

 

Czytaj więcej o: Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2015/2016

Festyn Rodzinny

2016-06-13

    11 czerwca 2016 roku w naszej szkole odbył się festyn rodzinny. Organizatorami festynu byli:  Publiczna Szkoła Podstawowa w Chomentowie Puszcz oraz  Rada Rodziców .  Pomocą służyli nam :  dyrektor MGOK-u p. Mirosław Sienkiewicz, zespół ludowy Chomentowianki, artysta rzeźbiarz  p. Hubert Włodek,  a przede wszystkim Rada Rodziców.

   Swoją obecnością zaszczycili nas m. in. burmistrz Skaryszewa p. Ireneusz Kumięga oraz radny p.Tomasz Kicior . 

Wielką atrakcją okazała się ścianka wspinaczkowa przywieziona przez dzielnych strażaków z OSP w Skaryszewie. Swoje umiejętności zaprezentowali także przedstawiciele Policji z Komendy Miejskiej /m.in. znakowali rowery/ oraz Straży Miejskiej z Radomia.

   Dla wszystkich było moc atrakcji: występy najmłodszych uczniów naszej szkoły, karaoke, zabawy sportowe, lepienie z gliny,  kręcenie balonów, malowanie twarzy. Najwięcej emocji dostarczyły konkursy - m. in. rzut jajkiem na odległość.

    Kawiarenka festynowa oferowała słodki poczęstunek przygotowany przez nasze zaradne mamy. Panie z zespołu ludowego przygotowały cieszące się dużym zainteresowaniem "swojskie specjały". Profesjonalnie zorganizowany grill- to zasługa państwa Agnieszki i Jacka Tuzimków.   Mimo iż festyn odbył się po raz pierwszy w naszej szkole- spełnił wszelkie oczekiwania, zapewniając moc atrakcji , emocji i niezapomnianych wrażeń. Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tak "fajnej" imprezy -  składamy serdeczne podziękowania.

Już zaplanowaliśmy wraz z rodzicami  kolejny festyn za rok  !!!!

Czytaj więcej o: Festyn Rodzinny

Konkursy czytelnicze

2016-06-13

Spotkanie ze Strażą Miejską z Radomia

2016-06-13

Turniej Siatkarski o Puchar Burmistrza Skaryszewa

2016-06-12

Drużyna chłopców z naszej szkoły kolejny raz zdobyła w turnieju siatkarskim Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Skaryszew. Skład drużyny: Dominik Dujko, Bartosz Wojtyniak, Piotr Lisek, Kacper Kacprowicz, Bartłomiej Kacprowicz, Krystian Czyż, Piotr Zięba, trener drużyny p. Grażyna Nogaj.

Czytaj więcej o: Turniej Siatkarski o Puchar Burmistrza Skaryszewa

Kalendarium

Czwartek, 2016-08-25

Imieniny: Belii, Ludwika

Kalendarz

Sierpień
pnwtsrczptsond
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2014"

Megamatma