Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start

Strona główna

 

            Publiczna Szkoła Podstawowa w Chomentowie Puszcz organizuje festyn rodzinny

w dniu 11 czerwca 2016r.  w godz. 1000 - 1400.

Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny

Artykuły

Wycieczka do Centrum Edukacji Przyrodniczej w Marculach

2016-05-25

Dnia 23maja 2016r. uczniowie klas 0-3 pojechali na wycieczkę do Nadleśnictwa Marcule koło Iłży, zorganizowaną przez opiekunów Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody i wychowawców klas młodszych.

Najpierw wyświetlono dzieciom bajkę edukacyjną ,a następnie pokazano Wystawę Zdjęć laureatów XX Edycji Konkursu Fotograficznego im. W.Puchalskiego i oprowadzono po tamtejszym arboretum. Dzieciaki poznały oryginalne gatunki roślin, zobaczyły jak działa zegar słoneczny, a także mogły sprawdzić swoją wiedzę podczas rozwiązywania quizu.
Po pełnej wrażeń wycieczce nadszedł czas, aby posilić się pieczonymi na ognisku kiełbaskami, następnie panie zaprosiły wszystkie dzieci do następnej atrakcji ,jaką była przejażdżka kolejką wąskotorową z Marculi do Iłży, gdzie każdy uczestnik wycieczki otrzymał smakowitego loda.

Wycieczka była zarówno doskonałą lekcją przyrody , jak i wspaniałym spotkaniem integracyjnym.

Czytaj więcej o: Wycieczka do Centrum Edukacji Przyrodniczej w Marculach

3 MAJA Święto Uchwalenia Konstytucji

2016-05-04

Przedstawienie z okazji Dnia Ziemi i Dnia Niezapominajki

2016-04-28

Spektakl pt. Mity greckie

2016-04-27

    27 kwietnia 2016 r. uczniowie klas IV-VI obejrzeli w Resursie Obywatelskiej w Radomiu spektakl pt. Mity greckie przygotowany przez  Wrocławski Teatr Edukacji ,,Artenes".

     Do starożytnej Hellady widzowie przenieśli się wraz z całą plejadą mitycznych bogów, herosów, tytanów oraz innych bohaterów. Spotkali tam między innymi Zeusa, Hefajstosa, Prometeusza i Pandorę, Tezeusza i Ariadnę. Przewodniczką po antycznym świecie była Pallas Atena- patronka miast, mądrości i umiejętności, która spektakularnie wydostała się z głowy władcy Olimpu.

    Na to wspaniałe widowisko złożyły się nie tylko profesjonalna gra aktorska i dowcipny język bohaterów, ale również doskonale dobrana muzyka, piękna scenografia oraz znakomite efekty świetlne i dźwiękowe. Spektakl bardzo podobał się uczniom i nauczycielom. Rytmiczne dźwięki Zorby jeszcze długo brzmiały w naszych uszach...

 

  

 

 

Czytaj więcej o: Spektakl pt. Mity greckie

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

2016-04-14

Kalendarium

Wtorek, 2016-05-31

Imieniny: Anieli, Feliksa

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2014"

Megamatma