Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start

Strona główna

 

Ferie Zimowe 13 - 26 Lutego 2017r.

 

 

 

 

 

 

 

 

Artykuły

List Ministra Edukacji Narodowej do Rodzców

2017-01-17

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice i Opiekunowie, rozpoczynamy kolejny etap reformy edukacji. Chcemy przejść przez niego wspólnie z Państwem.
Nowa szkoła będzie bezpieczna i przyjazna dla uczniów oraz rodziców, z dobrze przygotowaną i uczciwie wynagradzaną kadrą pedagogiczną. Nowe zasady wejdą w życie 1 września 2017 roku. Jednak reforma oświaty to nie tylko przekształcenie samego ustroju szkolnego. Szkoła powinna być przede wszystkim nowoczesna, przyjazna i bezpieczna. Dążymy do m.in.:
• zmniejszenia liczby dzieci w klasach,
• ograniczenia dwuzmianowości i konieczności dowożenia uczniów do szkół,
• wzmocnienia pozycji rodziców w szkole,
• dostępu do szerokopasmowego internetu do wszystkich szkół (wspólnie z Ministerstwem Cyfryzacji).
 Dziecko już od szkoły podstawowej będzie rozwijało umiejętności czytelnicze. Na lekcjach nauczyciel będzie czytał wspólnie z uczniami. Dzieci nauczą się pracy zespołowej i kreatywności. Przywrócimy znaczenie kształcenia przedmiotowego.
Położymy nacisk na naukę języków obcych, znajomość technologii informacyjno-komunikacyjnych i matematyki. Każdy uczeń w szkole otrzyma bezpłatny podręcznik i materiały ćwiczeniowe. Chcemy, aby docelowo w każdej szkole pracował pedagog, psycholog, logopeda, doradca zawodowy i metodyczny. Zależy nam na tym, aby uczniowie oraz nauczyciele lubili swoją szkołę i czuli się w niej docenieni.
Zadbamy o cyberbezpieczeństwo. Dzieci dowiedzą się jak bezpiecznie poruszać się w sieci i czym różni się rzeczywistość wirtualna od realnego świata.
 Reforma edukacji to także przywrócenie należnej rangi szkolnictwu zawodowemu. Chcemy realnie powiązać kształcenie zawodowe z rynkiem pracy. 1 września 2017 roku uruchomimy branżowe szkoły I stopnia, zaś w 2020 roku – branżowe szkoły II stopnia.
 Reforma jest dobrze przygotowana i przemyślana – jej wprowadzanie to wieloletni proces. Będziemy ją wdrażali etapowo aż do 2023 roku. Chcemy, aby ten czas był jak najbardziej przyjazny tak dla dzieci, jak i dla rodziców. W związku z tym powołałam w Ministerstwie Edukacji Narodowej Zespół do spraw wdrażania reformy. Przy współpracy z Koordynatorami z ramienia Kuratoriów Oświaty będzie on na bieżąco monitorował sytuację w regionach. Chcemy być blisko i na bieżąco reagować na Państwa uwagi.
Do 31 marca 2017 r. samorządy mają czas na podjęcie decyzji i poinformowanie, jak będzie wyglądała nowa sieć szkół. Zachęcamy do kontaktu z dyrektorami szkół, nauczycielami oraz lokalnymi urzędami, aby sprawdzić jakie propozycje przekształceń zostały zaplanowane w poszczególnych miejscowościach. Przy wprowadzaniu zmian chcemy być blisko Państwa. Do końca marca 2017 r. Kuratorzy Oświaty i Wojewodowie będą spotykali się z nauczycielami, dyrektorami szkół, samorządowcami, a przede wszystkim rodzicami i opiekunami. Zapraszam do udziału w tych spotkaniach. Zachęcam również do odwiedzenia strony: www.reformaedukacji.men.gov.pl

Z poważaniem Anna Zalewska Minister Edukacji Narodowej             Warszawa, 13 stycznia 2017 r.

Czytaj więcej o: List Ministra Edukacji Narodowej do Rodzców

Zabawa Karnawałowa 2017

2017-01-14

Jasełka 2016

2016-12-21

                20 grudnia 2016r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Chomentowie Puszcz odbyły się jasełka przygotowane pod kierunkiem p. Jadwigi Terc i ks. Arkadiusza Czupryńskiego. Sala gimnastyczna naszej szkoły pękała w szwach, ponieważ na tę inscenizację jak zwykle bardzo licznie przybyli nie tylko rodzice, ale także absolwenci  i zaproszeni goście. Swoją obecnością zaszczycili nas Burmistrz Miasta i Gminy Skaryszew- p. Ireneusz Kumięga, przedstawiciel Rady Miejskiej w Skaryszewie - p. Tomasz Kicior, Dyrektor Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Skaryszewie- p. Mirosław Sienkiewicz, proboszcz parafii  w Bardzicach- ks. Edward Czech,  przedstawiciel Wydziału Katechetycznego Diecezji Radomskiej- ks. Wojciech Wojtyła oraz Zespół Ludowy Chomentowianki.

Uczniowie  wprowadzili wszystkich gości w magiczny czas Bożego Narodzenia, pozwolili znaleźć chwilę wytchnienia przed świąteczną bieganiną, odsłonili sens duchowego przesłania, które nierzadko pokrywa warstewka komercji.

Tuż po części artystycznej nastąpiło rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu pt. "Najpiękniejsza Szopka Bożonarodzeniowa" zorganizowanego przez ks. Arkadiusz Czupryńskiego. Konkurs został objęty Honorowym Patronatem przez Burmistrza Miasta i Gminy Skaryszew, Wydział Katechetyczny Diecezji Radomskiej oraz proboszcza parafii w Bardzicach. Do finału zakwalifikowano 13 szopek z 7 szkół. Komisja w składzie: p. Mirosław Sienkiewicz, ks. Edward Czech, ks. Wojciech Wojtyła, p. Tomasz Kicior oraz p. Ewa Jastrzębska  wyłoniła następujących zwycięzców:

I miejsce:  Wiktoria Pardela- uczennica PSP w Chomentowie Puszcz

II miejsce: Natalia Rychlicka- uczennica PSP w Dzierzkówku Starym

III miejsce: Aleksandra Kulińska- uczennica PSP w Odechowie

Pani dyrektor Joanna Kozłowska wraz z komisją wręczyła nagrody wszystkim finalistom, a następnie głos zabrali zaproszeni goście, którzy nie tylko złożyli świąteczne życzenia, ale również pochwalili umiejętności aktorskie i wokalne uczniów. Zespół Ludowy Chomentowianki wykonał tradycyjne polskie kolędy i jak zwykle uświetnił swoją obecnością naszą uroczystość, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Serdecznie dziękujemy gościom, że zaszczycili nas swoją obecnością, a także rodzicom, którzy przygotowali przepiękne stroje.  Szczególne podziękowania kierujemy w stronę p. Anety Pardeli za zaangażowanie w przygotowanie scenografii i pomoc w dekoracji sali. Dziękujemy również państwu Agnieszce i Jackowi Tuzimkom oraz Karolinie i Jakubowi Domagałom za wsparcie finansowe w realizacji naszego przedsięwzięcia.

 

 

 

Czytaj więcej o: Jasełka 2016

Spotkanie z Mikołajem - Hula Park w Radomiu.

2016-12-14

Turniej Mikołajkowy

2016-12-09

Kalendarium

Wtorek, 2017-01-17

Imieniny: Antoniego, Henryki

Kalendarz